Chýba tu nejaký balík? Pošlite nám tip

 
Menej možností
TV program JOJ
20:25 Šport
 
22:00 Beštia
 
TV program Markíza
20:05 Počasie
 
TV program TV Doma
TV program Plus
20:35 Kuriér 2
 
TV program Jednotka
20:15 Počasie
 
20:25 Čo ja viem
 
TV program JOJ Family
23:30 Nevinní
 
TV program Markíza International
20:05 Počasie
 
21:40 Kukučka
 
23:15 Druhý dych
 
TV Doma / 21:40

SILA

 
Séria: 1. Epizóda: 5

Program vysielala stanica TV Doma 12. 8. 2013 o 21:40

 
SILA

Obsah epizódy:

Nanešťastie je to práve zákerný Cihan (Devrim Saltoğlu), komu zúfalá Sıla (Cansu Dere) na úteku doslova vbehne pred auto, takže je rozhodnutý urobiť čokoľvek, aby výrazne posilnil svoje pochybné postavenie v očiach rodu, ktorému je ochotný podriadiť všetko a obetovať kohokoľvek! Odvlečie ju späť do domu Gencovcov, odkiaľ ju on a jeho muži spolu s Azadom (Cemal Toktaş) a Narin (Boncuk Yılmaz) vzápätí odvezú do púšte za mesto, kde má byť, podľa tradícií, popravená. A opäť, hoci zákon káže inak, konajú príliš horlivo a bez toho, aby ktokoľvek z nich o všetkom informoval vodcu klanu Borana (Mehmet Akif Alakurt)!

Opäť ho našťastie varuje jeho verný Şivan (Vural Tantekin), a tak sa Boran spolu s Gabrielom (Tayanç Ayaydın) ponáhľajú zachrániť trojicu na smrť odsúdených. Nik iný ich už totiž spasiť nemôže... Prídu však neskoro, agresívny Cihan už totiž stihol vystreliť na utekajúcu Sılu! a nebyť Azada, ktorý sa pred sestru hodil, aby ju chránil vlastným telom... Ktovie, ako by to napokon dopadlo. Možno by sa Cihan už v ten deň stal novou hlavou rodu! No Boranovi sa podarí zabrániť najhoršiemu, Narin pošle so zraneným Azadom do nemocnice a Sılu odvezie domov sám!

Keď Boran nečakane zastaví, Sıla sa doňho zlostne pustí a zasype ho množstvom nespravodlivých výčitiek, pretože si myslí, že si všetko rozmyslel a už dávno oľutoval, že ju zachránil. Až potom si všimne, že zastavil len preto, aby cez cestu bezpečne mohla prejsť malá korytnačka, ktorá by inak skončila pod kolesami jeho auta... Ani ona, ani on ani len netušia, aká napätá situácia zavládla v dome, do ktorého sa práve vracajú. Kým Boranova mama Kevser (Fatoş Tez) sa aj napriek bolesti nemieni vzoprieť proti zvyklostiam a vôli mužov, zúfalá Bedar (Zeynep Eronat) je odhodlaná riskovať všetko – hnev svojho nehodného muža Celila (Menderes Samancılar), vodcu klanu i vlastnú smrť -, preto príde prosiť o životy svojich detí. No márne.

Len vďaka Boranovej milosrdnej lži, ktorou riskuje úplne všetko, je poprava troch previnilcov odvolaná. Pred svojím otcom Firuzom (İsmet Hürmüzlü) a strýkom Zinarom (Muhammed Cangören) totiž bez náznaku zaváhania, hlasom nepripúšťajúcim žiadne pochybnosti, povie, že Sılu z úteku obvinili neprávom, pretože sa mala vonku stretnúť s ním! Vraj ju sám pozval, pretože jej chcel ukázať mesto, ktoré je teraz už aj jej domovom. Sıla je mu síce vďačná za záchranu pred smrťou, no prisahá, že pri prvej príležitosti sa o útek pokúsi opäť! No keď jej z jej pohľadu nepochopiteľne pokojný a zvláštne rezignovaný Boran povie, že nech už ujde kedykoľvek, na treste, ktorý bude nasledovať to nič nezmení – Azada a Narin zabijú a ani jej smrťou sa trápenie neskončí, pretože on sa bude musieť oženiť s ďalšou dcérou z rodu Sönmezovcov, s mladučkou Dilan -, niečo sa v nej zlomí...

Azadovo zranenie našťastie nie je také vážne, ako sa na prvý pohľad zdalo. Guľka nezasiahla ani kosť, ani žiadne dôležité orgány, dokonca nestratil ani priveľa krvi, takže ho zrejme už popár dňoch prepustia domov. Narin, Bedar a Celilovi, ktorí čakali na verdikt ošetrujúceho lekára ako na tŕní, pochopiteľne veľmi odľahne.

No kým im sa opäť dýcha aspoň o čosi ľahšie, Sıla sa nevie zbaviť pocitu, že sa vo svojom novom nechcenom domove zadusí! A všetok svoj hnev a frustráciu si vybíja na človeku, ktorý jediný sa neustále snaží byť k nej milý a chrániť ju - ak to bude potrebné, aj pred ňou samou –, na Boranovi... Odmieta pristúpiť na jeho návrh, že musia pred všetkými aj naďalej predstierať, že sú manželmi, hoci niekde hlboko vo svojom srdci už tuší, že má Boran pravdu, že vlastne nemajú na výber, teda ak len nie sú pripravení zašpiniť si ruky krvou svojich najbližších...

Rok: 2006
Krajina: TUR

Oficiálny web: http://sila.markiza.sk/

 

 
Farby vám pomôžu rýchlo nájsť, čo hľadáte:
 Filmy,  Serály,  Dokumenty,  Šport,  Programy pre deti,  Ostatné